Успешно премина вчерашната кампания за приемане за последващо третиране на опасни отпадъци в район "Северен" , организирано от Община Пловдив - съобщи кметът на района Ральо Ралев.

Мобилният събирателен пункт беше позициониран източно от бул."България" №108, подход към ул. "Седянка", западно от бул."Цар Борис ІІІ Обединител"№22.

"Предимно термометри с живак и лекарства носят жителите" - сподели служителят на фирмата. Събраните отпадъци се изпращат във фабрики в Германия и Холандия за преработка" - допълни той.

Към основните групи опасни отпадъци спадат :

- Фармацевтични продукти /лекарства с изтекъл срок на годност/

- Домакински препарати и химикали

- Живак и живаксъдържащи уреди

- Мастила и замърсени опаковки

"Апелирам домакинствата да събират и предават отпадъците с опасни свойства на мобилния събирателен пункт, за да се избегне отрицателното влияние върху здравето на хората и замърсяване на околната среда, ако се смесват с общите битови отпадъци", коментира Ралев.

Втората кампания за събиране на опасни отпадъци ще се проведе през месец октомври 2014 г.