Празник по случай 136 години от Освобождението на България от турско робство беше организиран в читалище ,,Христо Смирненски" в район "Западен".

Патриотично слово прочете о.з. полковник Райчо Василев, който е председател на Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва.

Програмата продължи със страхотните изпълнения на децата от танцов ансамбъл "Милениум".

Кметът на район "Западен" Димитър Колев беше сред официалните гости. Той поздрави присъстващите за празника и разказа как при предишно гостуване в читалището му е направило впечатление, че на двата пилона не се веят знамена. 

За това той подари на уредничката Весела Костадинова националния и европейския флаг, с което зарадва жителите на района.