По досъдебното производство, водено в Окръжна прокуратура - Пловдив за пътнотранспортно произшествие от 06.12.2014 г. с причиняване на смърт на пострадалия вече са повдигнати обвинения спрямо действителния извършител на това престъпление и лицата, спомогнали му да се избегне до този момент наказателно преследване. Това съобщиха от пресцентъра на Прокуратурата:
На И.С. - водач на МПС, причинил пътнотранспортното произшествие, е повдигнато обвинение за това, че на 06.12.2014 г. в Пловдив, при управление на моторно превозно средство "Ауди" А3 е нарушил правилата за движение и по непредпазливост е причинил смърт на Петко Петков, на 84 години, като деянието е извършено на пешеходна пътека и деецът е избягал от местопроизшествието.
На Б.Т. /мъжът, представил се за водач на моторното превозно средство, причинил пътнотранспортното произшествие/ - за това, че в периода от 06.12.2014г. до 03.02.2015г. в Пловдив, при условията на продължавано престъпление, е спомогнал на лице, извършило престъпление /И.С./, да избегне наказателно преследване, без да се е споразумял с това лице, преди да е извършило самото престъпление.
На К.И. - полицейски служител при сектор "Пътна полиция" при ОД МВР Пловдив - за това, че:
- на 06.12.2014 г. в Пловдив като полицейски орган е спомогнал на лице, извършило престъпление /И.С./, да избегне наказателно преследване, без да се е споразумял с това лице, преди да е извършило самото престъпление.
- е придобил и до 27.04.2015 г. в Пловдив, е държал боеприпаси за огнестрелни оръжия - над 100 патрона, без да има за това надлежно разрешително
- в периода от месец февруари 2015 г. до месец април 2015 г. в Пловдив, като извършител, в съучастие със С.Д. - като помагач, в качеството си на длъжностно лице - полицай в сектор ПП при ОД МВР Пловдив, е използвал служебното си положение, за да набави за себе си и за другиго противозаконна облага.
В рамките на това наказателно производство обвинения са повдигнати и на С.Д. за това, че умишлено е улеснил полицейския служител К.И. да използва своето служебно положение за набавяне на противозаконни облаги.
Трима от обвиняемите са задържани с постановление на наблюдаващия прокурор за срок от 72 часа. Спрямо Б.Т. е взета мярка за неотклонение "Подписка".
Обвиниха полицай от КАТ Пловдив в прикриване на шофьор, убил човек на пешеходна пътека!
© Plovdiv24.bg








Boni Bonboncho
на 29.04.2015 г.
Твои мой хора нормално в нашата страна не съм учуден
Emiliq Ilieva
на 29.04.2015 г.
За всички законите трябва да са едни и същи....
ФБР
на 28.04.2015 г.
Монопол бе брат ми ,монопол,ако има 5 фирми да поставят номера ,така ли ще е нали чухте за избора явили са се няколко фирми - цената на номерата по 7-9 лв ,а нашите яко са ни драли май БМВ - беше фирмата не съм много сигурен.
Krasidaris Zorin
на 28.04.2015 г.
Тези ,които слагат табелите по цял ден си правят мохабет и имитират работа ....преди дни имаше над 20 граждани чакащи за поставяне на табели ,при което двамата на смяна хич не си даваха зор и заговаряха нарочно шофьорите и за 3 табели се бавеха 30 минути.След, което излезнаха в почивка в 11.50 ч при положение ,че тя е от 12.00 до 12.30 ч .Ако им сметнем почивките и работното време работят не по малко от 4 часа на този тъй иначе ТЕЖЪК ФИЗИЧЕСКИ ТРУД (да дразнят гражданите) !!!!
Агоп Дудикян
на 28.04.2015 г.
Ние ги хващаме те ги пускат ;)
минавам оттук
на 28.04.2015 г.
Много добре. Сега остава да пипнат и шофьора-убиец. Дано.
Manol Uzunov
на 28.04.2015 г.
Браво
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!