В периода 17-23 април Теодорка Геленчева, Десимира Миланова, Стефка Радева - начални учители и Златка Драгнева, педагогически съветник, в ОУ "Кочо Честеменски" посетиха училище "Грийн Лейн", Бърнард Касъл, Великобритания - партньор по проект "Транснационално сътрудничество и споделяне на добри практики за подобряване на качеството на образование в училище", осъществяван с финансовата подкрепа на Европейската комисия чрез програма "Еразъм +".
Основна тема на второто краткосрочно обучение бе запознаване и споделяне на методи за намаляване на агресията сред учениците. Учители от двете страни споделиха проблемите, които срещат в педагогическото си ежедневие и методите, похватите, които им помагат да ги решат или поне тушират.
Интересните, иновативни идеи ще бъдат споделени с колегите от училището на специално организирани срещи-разговори.
Добрите практики ще бъдат отпечатани в ръководство през май 2016 г.






