Общината спечели терен от 26 декара след 8-годишни дела с реститути

2945
5

Терен от 26,5 декара на мястото на бившия парашутен полк на кръстовището на булевардите "Копривщица" и "Свобода" преминава в активите на общината след дългогодишен съдебен спор с реститути, съобщи за Plovdiv24.bg шефът на дирекция "Общинска собственост" Николай Аджеларов.

За претенциите на частните лица общината научила съвсем случайно. След близо 8-годишни битки на различни инстанции Върховният касационен съд е постановил в полза на градската управа, като решението не подлежи на обжалване.

Аджеларов уточни, че тепърва ще се снабдяват с актове за общинска собственост и теренът ще бъде вписан в новата кадастрална карта. Според общия устройствен план там е предвидено жилищно застрояване.

Виж коментарите (5)
Още новини от Новини от Пловдив:
Елеонора Митрофанова държи реч при паметника на Альоша днес в Пло...
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).