Община Пловдив плаща санкция от 900 000 лева

4185
1

С 31  гласа "за“, 10 - "въздържал се“  и  7 - "против“  пловдивските старейшини гласуваха предложението на кмета Здравко Димитров да се отпуснат близо 1 млн. лв. от бюджета на града, с които да се покрие финансовата корекция, наложена от Министерството на регионалното развитие и благоустройството по т.н.. Транспортен проект на града.

Община Пловдив беше санкционирана в края на месец септември заради електронно-билетната система, която не работи, като част от този проект. Общината обжалва санкцията, но съдебното дело не я спира и Управляващият орган на Оперативната програма "Региони в растеж“ чрез НАП изтегли глобата от бюджета на Пловдив на 25 ноември. Сега се предлага парите за глобата да бъдат осигурени от част от предвидените средства за ремонт на ул. "Даме Груев".

Дискусията по точката бе разгорещена. Общински съветници припомниха предисторията на "този злополучен транспортен проект“, като атакуваха общината, че е "спала през цялото време“ и не е депозирала претенция към изпълнителя чрез съда.  6 години по-късно общинските съветници са изправени пред казус, по който нямат полезен ход. 

Някои от съветниците попитаха кмета Здравко Димитров защо не е направил ревизия на предишната власт така, както е обещал на пловдивчани. Други прогнозираха, че това няма да е последната санкция за неизпълнението на транспортния проект, като посочиха, че това именно е прякото отражение на корупцията в общината. 

Съветници призоваха да не се "вадят скелети от гардероба", а да се покажат лошите модели на управление и те да не се допускат в бъдеще. "Да, ние няма да вадим скелети, те виновните са си живи и здрави в гардероба, но ако по този проект няма осъден, то тогава България трябва да е на остров Тамбукту“, каза общинският съветник от БСП Николай Радев. И добави, че те ще продължат да говорят за този проект.

Въпреки разгорещената дискусия дебатите бяха прекратени и точката, макар и с рехаво мнозинство, бе гласувана.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Най-после добра новина за стадион "Пловдив"
Дъжд удари Пловдив
SOS Taxi подаде сигнал до ГДНП след нападението над таксиметров ш...
Издирва се пловдивчанин, изпаднал в депресивно състояние
Шофьорът, агресирал срещу таксиджия: Истината е точно обратната
Сигнал: Четири дни никой не чисти парка до училището в "Прослав",...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).