От утре вечер - 18.08.2015 г. , при благоприятни метеорологични условия, стартира поредната акция по дезинсекция срещу възрастните форми на комари. Екипите на общинското предприятие "Дезинфекционна станция" ще работят при следния график:
• 18.08.2015 г. - райони "Северен" и "Централен"
• 19.08.2015 г. - райони "Източен" и "Тракия"
• 20.08.2015 г. - райони "Западен" и "Южен"
Ще се работи с препаратите "Цитрол" УЛВ и "К-отрин" в разрешените за употреба концентрация и норма.
Обработките ще се извършват в нощните часове /от 22:00 до 04:30 ч./, като приоритет ще имат масово посещаваните от пловдивчани паркове и градини, бреговете на река Марица, както и районите около детските заведения в града.
От отдел "Екология и управление на отпадъците" в Община Пловдив отново призовават собствениците на пчелни семейства да ограничат полета на пчелите в посочения период, а шофьорите - за внимание при шофиране в часовете обявени за обработката.






