Жителите на квартал "Коматево“ трябва тази вечер или най-късно до 08:00 ч. утре (21 ноември) да изнесат пред домовете си жълтите чували с пластмасови, метални и хартиени опаковки. Това напомнят от ОП "Чистота“ на гражданите, които участват в пилотния проект на Община Пловдив "От врата на врата“ за разделно събиране на отпадъците.
По график екип на общинското предприятие обслужва чувалите два пъти в месеца – всяка първа и трета сряда. Проектът стартира преди около година и половина, а резултатите са положителни. Средномесечно се събират над 1 тон отпадъци от опаковки, които се извозват за рециклиране в специализирана фирма на ул. "Брезовско шосе“.






