Нов паркинг откриха кметът Иван Тотев и кметът на район "Южен" Борислав Инчев тази сутрин, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Мястото - между блоковете на ул. "Пере Тошев" в непосредствена близост до МБАЛ "Свети Каридад", е добре подбрано, коментира Тотев. 
Инчев пък се похвали, че са обособени 45 места с възможност за още 15. Изградени са още 150 квадратни метра тротоар, осветление, шест дъждоприемни шахти. Цялата инвестиция е за 85 000 лева.

"Това е гъстозастроен район, отделно е до лечебно заведение, така че паркингът пасва идеално", коментира още Инчев. 
Паркирането тук ще е безплатно, но градоначалникът припомни, че нардебата за запазване на паркомясто срещу 15 лева вече е в сила и всеки, който желае да направи това, може да подаде заявление към районните кметства. 
Районните администрации трябва да създадат необходимите схеми, които на свой ред ще минат одобрение на Общински съвет.