Два случая на марсилска треска са регистрирани в Пловдивска област през последната седмица. Това съобщиха от Регионалната здравна инспекция. Един от случаите е констатиран на територията на град Пловдив. През последния отчетен седемдневен период четирима души са потърсили медицинска помощ след ухапване от кърлежи. Няма заразени с лаймска болест или кримска хеморагична треска.
През периода в Пловдивска област специалистите са установили също 42 случая на чревни инфекции - ентероколит. Най-много за заболелите на територията на общините Пловдив и Карлово. Отчетени са също 20 случая на варицела и 5 на скарлатина. Според специалистите от Регионалната здравна инспекция епидемичната обстановка в Пловдивска област се запазва спокойна за сезона.
Нов случай на марсилска треска в Пловдив!
© Plovdiv24.bg






