Нов ад за шофьорите в Пловдив

21928
25

Отсечката на бул. "Васил Априлов" в участъка от "Пещерско шосе" до "Шести септември" ще се ремонтира в продължение на 6 месеца. Пловдивските шофьори да се въоръжат със здрави нерви и търпение, тъй като тапите по съседните булеварди ще стават още по-големи, предупредиха транспортни спецове. Първоначалният вариант на общината беше да затвори булеварда в участъка от ул. "Войнишка слава" до "Волга", а после до кръстовището с "Шести септември". 
"Започваме ударна работа по цялото трасе и ще гледаме да приключим по-рано, тъй като не очакваме да се появят археологически находки, които да ни забавят както на "Коматевско шосе", обяви кметът Иван Тотев. Той смята, че основният ремонт в тази част на "Васил Априлов" може да стане в рамките на 4 месеца. Ще се работи в цялото платно. Въвежда се временната организация за движение, одобрена от КАТ.
Автобусите на градския транспорт ще бъдат отклонявани по съседния булевард "Копривщица", а оттам поемат по "Пещерско шосе". "Няма как да ги пренасочим по "Руски", тъй като и той се ремонтира", обясни шефът на транспорта в общината Борислав Кръстев. Въпросната отсечка от "Васил Априлов" е затворена частично от лятото. 
Движението минава само в западната лента в посока север-юг, а в източната ЕВН положи топлопровод. Сега на ход е ВиК, за да прокара нов водопровод и канализация по цялото протежение. Хаосът ще стане още по-голям, когато на по-късен етап за няколко дни ще се затвори и кръстовището с бул. "Шести септември". 
Така през него няма да има никаква проходимост. "Това ще е само няколко дни, докато вържат новите тръби", уточни Тотев. 600 метра е трасето на "Васил Априлов", което ще се обновява в съществуващите габарити, пише "24 часа". Старата паважна настилка ще бъде заменена с асфалтова. 2,7 млн. лева е инвестицията.

Виж коментарите (25)
Още новини от Новини от Пловдив:
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив
Кметът на "Западен" възлага проектиране на 5 улици и настоява за ...
63-ият випуск на ЕГ "Пловдив" се дипломира със среден успех 5,71
Читател: Този, който е купил на тази жена кола, да й купи и книжк...
Пловдивчанин с актуална информация за АМ "Тракия"


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).