Назначават шефовете на охраната и синята зона

3787

34-годишният бивш служител на софийската "Егида" и доскорошен член на Съвета на директорите на "Общинска охрана" ЕАД Александър Стайков е директорът на новото общинско предприятие "Охрана и сигнализация", а офицерът от резерва и юрист Петър Копарански, който между другото е и председател на БСП в район "Северен", поема другата нова фирма - "Синя зона, паркинги и гаражи". 
Заповедите им за назначение са вече готови и влизат в сила от утре, съобщи изпълняващият длъжността кмет Александър Долев пред репортер на Plovdiv24.bg. Новите шефове ще подбират всички останали служители в ръководените от тях структури.
Решението за създаването на двете нови предприятия на мястото на досегашното дружество "Общинска охрана" бе взето на общинската сесия на 3 август и не беше обжалвано от областния управител. Едното ще се занимава с охраната на общинските сгради, като измежду тях ще отпаднат училищата, тъй като са на делегирани бюджети, ще поеме и дейността на ОП "Сигма", което се влива в него.  Другото ще стопанисва паркирането в града, като най-сетне предстои да се осъществи отдавна предъвкваната идея за синята зона.  

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Петя Апостолова спечели конкурса за стихосбирка "#ДО 40" с "В пли...
Жители на "Западен" с жалба срещу денонощния шум от влаковете
Пловдивският Моцарт избухна: Изкуственият интелект е паразит, про...
Голям пожар край Околовръстното на Пловдив вдигна на крак спешнит...
Пловдивчанка: Чистотата е под всякаква критика
Архимандрит Евтимий е новият духовен водач на храм "Свето Преобра...


Виж още: