Най-после започна премахването на паважа по ул. "Богомил"

13920
51

Със символична първа копка днес кметът Иван Тотев даде началото на премахването на паважа на ул. "Богомил", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Фирмата изпълнител не е близката до Георги Гергов "Пътища АД", а "Пътинженеринг". Стойността на ремонта на отсечката възлиза на 660 000 лв.

"Предстои пълна реконструкция на улицата, в която освен премахването на паветата, се изгражда и нова основа, канализация, осветление, система за отводняване, тротоари и бордюри", заяви на мястото градоначалникът.

Паважът ще се използва за ремонта на улици в "Централен", като например "Кричим", която в момента изобщо няма настилка, подчерта от своя страна кметицата на района Райна Петрова.

Тотев уточни още, че вече е в ход процедура по проектиране относно премахването на паважната настилка и по улица "Гладстон".
Строителните дейности на ул. "Богомил" се забавиха заради това, че от "Пътища АД" не бяха подписали договора за ремонт на пътната артерия. Срокът за полагане на парафа изтече на 15 септември.

На 12 септември главният инженер на Община Пловдив Йордан Калев разясни подробно пред наш репортер, че ако "Пътища АД" не подпишат договора, то ще се сключи такъв със следващата фирма от конкурсната процедура, а именно "Пътинженеринг".

"На 16 септември поканихме "Пътинженеринг" да подпишат договора. Първата копка на реконструкцията на ул."Богомил" ще е след изтичането на 14-дневния срок за обжалване", заяви специално за репортера ни тогава Калев.

Виж коментарите (51)
Още новини от Новини от Пловдив:
Детски усмивки вместо глоби: Ученици и полиция изненадаха шофьори...
Пловдивчанин от плаж край Комотини: Срещу 22 евро получихме пълен...
Изчезва ли "Улеят на смъртта"? 50 незаконни обекта, археология и ...
Танци от три континента и безплатен вход: Какво ни очаква на 30-и...
Нощна гонка край Пловдив, 21-годишен летя с над 200 км/ч, остана ...
Решение за "Улея на смъртта": Ще бъдат ли премахнати мантинелите ...


Виж още: