Над 250 изпълнители в коледния концерт "Пловдив празнува с Виена, Ню Йорк и Берлин"

2709

Вълшебен концерт за Коледа подготвя Пловдивската опера с участието на над 250 изпълнители музиканти. За втора поредна година ще прозвучат най-известните коледни песни и мелодии в програмата "Пловдив празнува с Виена, Ню Йорк и Берлин". 
На 23 декември на сцената в Дома на културата заедно с оркестъра и хора на Пловдивската опера ще се качат и солистите Петър Данаилов, Евгения Ралчева, Елена Чавдарова и арфистката Здравка Колева. Диригентът Лучано Ди Мартино е поканил още Петър Салчев с джаз трио, Хора на пловдивските момчета "Стефка Благоева" с диригент Милка Толедова, хор "Детска китка" с диригент Яна Делирадева и академичен смесен хор "Гаудеамус" с диригент Весела Гелева.
Празничната програма включва музика, която се изпълнява традиционно в световните столици и в България: валсове от Щраус и Чайковски, познати песни като "Тиха нощ, свята нощ", Jingle Bell Rock, Winter Wonderland, O Tannenbaum, арии от Моцарт и Хендел, поп и джаз песни от Джон Ленън, Джон Колтрейн и още много изненади.
Билети за Коледния концерт "Пловдив празнува с Виена, Ню Йорк и Берлин"" се продават на касата на Концертна зала и пред Общината.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Скромен паметник в центъра на Пловдив почита паметта на голям чов...
Днес ще е голяма жега в Пловдив
Компютърната томография в КОЦ - Пловдив открива скрити тумори пре...
Удар на магистрала "Тракия": Пловдивски криминалисти откриха над ...
Спецакция в Пловдив: Маскирани полицаи нахлуха на Възход
Активите на пловдивско общинско предприятие надхвърлиха 87,3 млн....


Виж още: