На деня на Светите равноапостоли Петър и Павел (Петровден), утре, пред храма "Свето Преображение Господне" в район "Тракия" след свещената литургия, ще бъде осветена и раздадена ритуална храна на стотиците миряни, дошли да почетат празника.
Вече се превърна в традиция и инициатива на районния кмет Костадин Димитров на големите християнски празници да се дава курбан за здраве и благополучие. Тя се осъществява с помощта на доброжелателни дарители, работещи на територията на район "Тракия".
Костадин Димитров 





