Следващата седмица трябва да бъде внесен проект за нова временна организация на движението след затваряне на "Коматевско шосе", научи Plovdiv24.bg.
Припомняме, че заради строително-монтажни дейности от 31 октомври, понеделник, булевардът се затваря за движение в участъка от ул. "Остромила" до квартал "Коматево". Освен това - и както Plovdiv24.bg вече писа, има зелена светлина за старт ремонта на ул. "Остромила" още тази година, което прави невъзможно използването й за обходен път.
"Все още няма внесено предложение за новите обходни маршрути, очакваме фирмата-изпълнител на ремонта да представи проекта си следващата седмица", коментира кметът на район "Южен" Борислав Инчев.
Що се отнася до първия участък от "Коматевско шосе", който трябва да бъде готов - отсечката от бул. "Александър Стамболийски" до предприятието "Филкаб", Инчев съобщи за читателите ни, че отсечката вече е подготвена и следващата седмица може да започне полагането на първите два слоя асфалт там.
Борислав Инчев 





