Манолова застана твърдо зад защитниците на терена зад хотел "Санкт Петербург"

6897
3

"Заставам плътно зад вас и каузата ви. До края на сагата аз и екипът ми ще следим какво се случва тук." Така омбудсманът Мая Манолова заяви подкрепата си към хората, борещи се да запазят като зелена зона терена зад хотел "Санкт Петербург", предаде репортер на Plovdiv24.bg. По думите на обществения посредник теренът трябва да бъде единствено и само парк.

Тя заяви, че ще изиска проверка на всички документи, за да се изясни как са се изменяли ОУП и ПУП през годините и кой е допуснал промяната на предназначението на терена; как от кадастралната карта е изчезнал държавният бункер и общинската тоалетна; кой и защо е позволил незаконната сеч на 67 дървета.

"Ще сезирам и прокуратурата, защото безобразията с изсичането на дървета трябва да спрат", каза също омбудсманът.

Тя подкрепи и подписката на протестиращите в защита на парка зад хотела. Манолова бе посрещната с цветя и ръкопляскания днес в Пловдив на протеста в защита на терена в "Кършияка".

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Близо 25% от десетокласниците в Пловдивско не се явиха на НВО по ...
Реставрират фасадата на знаковата сграда на БНБ в Пловдив на два ...
Прилошаване е причинило смъртта на пловдивчанина в Китен
ПТП в едно от най-широките кръгови кръстовища в Пловдив
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Пловдивската пожарна стана като нова


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).