Махат "Игуана"-та от ул. "Гладстон"

5318
3

"Дружеството на пловдивските художници иска да ползва сградата на ул. "Гладстон" 32 безвъзмездно, но според сегашните нормативни документи на Община Пловдив това е невъзможно", заяви кметът Иван Тотев. Това предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Наемът на двуетажната сграда с площ от 400 кв.м. по договор е 200 лева на месец. Освен това тя е публична общинска собственост, а за да се даде за безвъзмездно ползване, трябва да стане частна общинска собственост. 
Градоначалникът ще внесе в ОбС предложение собствеността й да бъде сменена от публична в частна общинска и по този начин да се предостави за безвъзмездно ползване на майсторите на четката.
Стана ясно още, че в следващите 14 дни собствениците на заведението "Игуана", намиращо се пред дома на художниците на ул. "Гладстон", трябва да го премахнат. Заповед за това е била издадена още преди няколко години, но собствениците обжалваха. Преди около месец заповедта за премахване обаче окончателно влезе в сила след съдебно решение. Ако тя не бъде изпълнена доброволно, Общината ще премахне заведението принудително.

Собственикът на заведението е построил незаконно бара и навеса върху земя, която е общинска собственост, без всякакво разрешение за това.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...
В Пловдив заваля и катастрофите започнаха
1000 евро и изгубени банкови карти намериха собственика си благод...
При необходимост Waze ще пренасочва по обходни маршрути в Пловдив...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).