Луксозното жилище на директора на "Старинен Пловдив" - нищо повече от прелюдия

Автор: Диана Бикова
Коментари (6)
17:25 / 10.08.2020
23928
Луксозното жилище на директора на ОИ "Старинен Пловдив" Богомил Грозев се оказа досущ като в онази българска приказка за впрягането на каруцата пред коня. Хронологията на събитията е повече от красноречива.

Бившият журналист кацна в сърцето на Пловдив директно от новинарското студио на Нова телевизия през февруари 2020 г. Местните културтрегери бяха шокирани и реагираха остро, но какво от това. Два месеца по-късно общинските съветници от "Демократична България" и независимият Слави Георгиев настояха в нарочна декларация кметът да проведе конкурс за поста. Такъв трябваше да се проведе до 30 април. Най-вероятно общинската администрация и кметът Здравко Димитров са имали доброто желание да организират конкурс, но заради извънредното положение провеждането се е отложило във времето.

Какво се случи през тези 7 месеца?

1. Беше поискано от държавата да прехвърли управлението на Голямата базилика към "Старинен Пловдив".

2. Беше обсъден ремонта на къща "Ламартин" с министъра на културата Боил Банов и френския посланик Флоранс Робин.

3. Гостуваха тв звезди от кампанията "Успелите българи дават личен пример".

Г-н Грозев присъства на почти всички официални събития, които се организират от общината. Все пак заема висш пост, макар и "парашутист".

Впрочем, кметът Димитров няколко пъти публично заявява, че конкурс за поста директор на "Старинен Пловдив" ще има и ние вярваме, че ще бъде направен такъв. Друг е въпросът дали има смисъл изобщо, само и само за да се хвърли прах в очите на онези, които смятат, че нещата трябва да се правят по правилата. Използвайки като пример само два подобни случая в администрацията на пл. "Стефан Стамболов", когато конкурси са обявявани за конкретен човек, имаме пълни основания да смятаме, че и този ще бъде спечелен именно от г-н Богомил Грозев, независимо кои ще са другите кандидати. 

В този ред на мисли, подготовката на жилището е малка увертюра към онова, което ще се случва. И не е вярно, че каруцата е пред коня. Някъде някой е планирал и подредил всичко. Остава да се официализира.

Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (6)

Още по темата (223):
01.05.2025 Пловдивчанин: Ще станем за смях на света. Направо нямам думи
07.04.2025 Кметът разпореди ограничаване на автомобилите в Стария Пловдив
06.04.2025 Реставрират още къщи в Стария град
01.01.2025 Музей, какъвто няма досега в България, ще отвори врати в Пловдив през 2025
г.
17.11.2024 Съгласувателни процедури спънаха важен обект в Пловдив
09.10.2024 Стряскащи данни за броя на колите в Стария Пловдив
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин от морето: Стоят като малки черни медузки и като пол...
Филип Гунев: Внушителният арест на шефа на Пловдивската митница е...
Пловдивските таланти на "Арт Войс Център" покориха Националния ко...
Община Пловдив започна подготовка за еврозоната
Любопитни факти за Дановата къща: Едно уникално място в Стария Пл...
Собственик на обект в Пловдив дава 1000 лева награда за разпознав...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).