Курбан за 200 души раздадоха в "Западен"
Курбан за над 200 човека организираха от районното кметство в "Западен". В раздаването му пред храм "Свети Климент Охридски" се включи лично кметът на района Димитър Колев. Денят и мястото не са избрани случайно - на 25 ноември Православната църква почита паметта на Свети Климент Охридски.
Преди да бъде раздаден курбанът, Митрополит Николай отслужи Света литургия в храма в парк "Ружа" по повод празника. Църквата "Свети Климент Охридски" бе изпълнена до краен предел с хора, които запалиха свещ и се помолиха за здраве пред иконата на светеца.
За поклонение беше поставена на видно място и частица от мощите на Свети Климент Охридски. Сред присъстващите в храма бе и кметът на района Димитър Колев.
След завършването на литургията стотици имаха възможност да получат курбан. Тъй като в момента се намираме в Коледните пости, той се състоеше от топла боб чорба.
Димитър Колев
Николай