Конкурс за най-красива коледна украса в детските градини в "Южен"

8935

Конкурс за най-красива вътрешна коледна украса в детска градина обяви кметът на "Южен" Валентин Василев.

Дванайсетте детски градини на територията на района, вече започнаха подготовката за включване в конкурса. След идеята за великденска украса на дръвчетата в парк "Бели брези", сега децата отново ще изработват традиционни украси за големия християнски празник - Коледа.

"Целта на тези наши инициативи е съвместно с родители и учители да съхраним и обогатим познанията на децата за българските традиции и обичаи по един интересен за тях начин и да ги мотивираме, чрез своето въображение саморъчно да изработят коледните украси", каза зам.-кметът на район "Южен" Мария Узунова.

Специално сформирано за целта независимо жури ще посети всички детски градини в периода 12-17 декември. Награждаването ще бъде на 18 декември в кметството на "Южен".

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).