Средно училище "Свети Свети Кирил и Методий" в Пловдив отбеляза с шествие патронния си празник. В честването се включиха и кметът на район "Западен" Димитър Колев, както и началникът на отдел "Образование" към община Пловдив Донка Щилянова.
По традиция възпитаниците на училището бяха предвождани от мажоретки и от иконата на Светите братя. 
Шествието премина по Главната улица и завърши пред барелефа на Свети Свети Кирил и Методий в Стария град, където ученици, учители и официални лица поднесоха венци и цветя. Директорът на училището Таня Николова пък покани всички присъстващи на празничен концерт довечера в 18,30 часа в Дома на армията. 
Православната църква почита светите братя Кирил и Методий на 11-ти май. Първото честване е организирано от Найден Геров през 1851-ва година в Пловдив. 11-ти май се чества като църковен празник на двамата Свети братя, докато 24-ти май се утвърждава като празник на българската просвета и на славянската култура.