Кметът за Хуманитарната гимназия: Хубаво е и държавата да се намеси

4047
3

Кметът Здравко Димитров вика на разговор директора на Хуманитарната гимназия заради състоянието на 140-годишната сграда паметник на културата. Plovdiv24.bg съобщи за драматичната ситуация след което пловдивски депутати се задействаха да лобират на национално ниво за отпускане на необходимите за ремонта 9 милиона лева.

В случая с Хуманитарната гимназия трябва да се реши как най-бързо да се реагира. "Хубаво е държавата да се намеси. Утре викам директора. Той трябва да вземе мерки, няма като цяло откъде да вземем 9-10 милиона лева" - коментира Здравко Димитров.

След което философски отбеляза, че ситуацията е предизвикателство, времето е трудно, но обществениците са длъжни да реагират.



Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Втори автомобил е пострадал от падналото дърво край заведение до ...
Граждани се събират на протест в Пловдив в памет на семейството, ...
Катастрофа на бул. "България": Мерцедес проби оградата между двет...
Огромно дърво падна върху джип до ресторант край Пловдив, вътре ц...
Учениците от Пловдив, София и Смолян най-добри на матурите
Влак предизвика пожар край Пловдив, изпратени са десетки огнеборц...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).