Кметът на Пловдив Здравко Димитров поздрави във фейсбук своите съграждани по случай настъпването новата 2023 г. 

"Уважаеми съграждани,

Измина още една трудна година, загърбихме ковид, но 2022-а мина под знака на война. Нека 2023 година донесе на всички ни здраве и късмет, мир и благоденствие. Нека има любов, подкрепа и искреност във всеки дом, между приятели и в обществото, което градим заедно!

Благодатна нова 2023 година!"

Интересното е, че, за да илюстрира своя поздрав, Зико е избрал снежен пейзаж - картинка, която все по-рядко вече виждаме в Пловдив