Интерпол издирва Ениз Ченгел с червена бюлетина

5087

Интерпол издаде червена бюлетина за издирването на 50-годишния турски гражданин Ениз Ченгел, осъден у нас на 10 г. затвор за катастрофа, отнела 9 живота. Това става 4 месеца след като влязлата в сила присъда бе пусната за изпълнение.
Ченгел се издирва в близо 200 държави, включително и в Турция.

Припомняме, че Ениз Ченгел е собственик на вече фалиралата превозваческа фирма "Ентуртранс", чийто автобус катастрофира на магистрала "Тракия" близо до Пловдив на 15 юни 2011 г. На място загинаха 8 човека, тежко ранената Албена Самуилова почина по-късно в болница, без да излезе от кома. Други 11 получиха средни и тежки телесни повреди.

Ченгел бе признат за виновен на три инстанции, но след произнасянето на окончателното решение вече беше напуснал пределите на България. Другите двама осъдени - шефът на транспортния отдел на фирмата и шофьорът изтърпяват наказанията си в затворническо общежитие.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).