Има ли смисъл да се плаща за място, или от Общината дават туби за паркиране?
"Има ли смисъл да се плаща на Общината за паркомясто, при положение, че можем просто да оставим 2 туби от минерална вода и да си решим проблема с паркирането?". Въпросът, звучащ като тъжна констатация, е прелюдия към поредната история от пловдивските улици, която ни разказа читател на Plovdiv24.bg. Случката е от ул. "Иван Гешев". Ето и нея:
"На снимката, която пращам, се вижда ясно как можем лесно да запазим място за паркиране - в случая за бус на "Еконт". Преди няколко дни реших да отида и изхвърля бутилките, защото паркингът се препълва всяка вечер, a не е честно някой да има гарантирано място, въпреки че не плаща за него.
В момента, когато взех едната бутилка, бях подгонен - явно от комшия на въпросния тарикат, който ме накара да я върна и се опита да ме убеди, че човекът си бил платил за мястото. Значи - когато отида в общината и дам 20 лева, за да има къде да спирам, прибирайки се от работа, те ще ми дадат 2 полупълни туби от минерална вода, така ли? Жалкото е, че това не е изолиран случай, а всички сме виждали из целия град подобни изпълнения. Не смятате ли, че тубите са по-грозни от гаражите, които премахвате?"...