Илиян Иванов е шофьорът, убил семейство край Пловдив

16824
4

В Пловдив днес започна делото срещу 19-годишния Илиян Иванов, обвинен в смъртта на двама души на пътя Пловдив-Карлово, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Катастрофата стана около на 4 януари, когато БМВ-то на Иванов блъсна челно фолксваген в района на Граф Игнатиево. Тогава загина семейство - водачът на втората кола и спътничката му. Трима души пък бяха ранени.

Иванов е привлечен като обвиняем за това, че на 04.01.2025 г. на пътя Пловдив-Карлово, в землището на с. Граф Игнатиево, при управление на моторно превозно средство – лек автомобил, марка БМВ, е нарушил правилата за движение, като загубил контрол над автомобила и по непредпазливост причинил смъртта на повече от едно лице – 60-годишен мъж и 61-годишна жена, както и средна телесна повреда на две лица – 20-годишен мъж и момиче на 16 г. Деянието представлява особено тежък случай. Престъплението е квалифицирано по чл 343 ал.4 вр. ал. 3 буква "Б“ вр.  чл. 342 ал. 1 от Наказателния кодекс.

На 4 януари 2025 г. по пътя Пловдив-Карлово, в посока към гр. Пловдив, се е движел лек автомобил, марка БМВ, управляван от Иванов. В него се намирали още четирима пътници. По същото време в отсрещната лента е пътувал лек автомобил, марка "Фолксваген“, управляван от 60-годишния мъж.

Установено е, че Иванов изгубил контрол над управлявания от него автомобил, при което последвал челен сблъсък с идващия отсреща лек автомобил "Фолксваген“. Вследствие на удара са починали пътуващите в него мъж и жена, които са семейство. 

На водача Иванов е бил извършен тест за употреба на алкохол и наркотични вещества с техническо средство, като резултатът е отрицателен. Той е притежавал шофьорска книжка малко повече от една година.

С постановление на наблюдаващия прокурор е разпоредено на служители от сектор "Пътна полиция“ към ОД на МВР – Пловдив да отнемат свидетелството му за управление на автомобил.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (4)
Още новини от Новини от Пловдив:
Синът на легендарния Жо Дасен идва в Пловдив за уникален автентич...
Безплатни прегледи за предсърдно мъждене ще се проведат в Пловдив...
Сигнал, прехвърлен между институции, остави без решение разбита в...
Бивш зам.-кмет: Ако стадион "Пловдив" беше останал държавна собст...
Светлозар Темелков получи специална изненада за бала си заради от...
Младежкият хълм в Пловдив се превръща в сцена за детски таланти н...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).