И кметът се срещна с посланик Ясна Огняновац

2311

Висока оценка за представянето на Пловдив като Европейска столица на културата – 2019 даде извънредният и пълномощен посланик на Република Хърватия в Република България Нейно Превъзходителство Ясна Огняновац. Пред кмета на Пловдив Здравко Димитров тя сподели и своето възхищение от стилната церемония по предаване на щафетата към хърватския град Риека и ирландския Голуей, които са европейски столици на културата – 2020.

По време на официална среща между двамата Здравко Димитров изрази увереност, че българо-хърватските отношения ще продължават да се развиват, както и че ще се задълбочи ползотворното сътрудничество между двете държави. 

"Убеден съм, че госпожа Огняновац ще надгради взаимовръзките между България и Хърватия, тъй като имаме голям потенциал за допълнително развитие на двустранните отношения в областта на туризма, науката, културния обмен, инфраструктурата“, каза кметът на Пловдив. 

"Вярвам, че можем да постигнем много при представянето на български компании в Хърватия, както и за презентиране на хърватския бизнес в България, тъй като направихте много и в последните години Пловдивска област е сред най-динамично развиващите се в страната“, заяви Н.Пр. Ясна Огняновац. Тя изрази увереност, че Пловдив ще съхрани положителната си енергия и ще продължи да развива културния си календар. 

"Поздравявам ви за прекрасната церемония по предаване на титлата Европейска столица на културата – 2019, която наблюдавах с удоволствие“, каза Н. Пр. Ясна Огняновац. Тя е разговаряла с кмета на Задар, който е изразил желание за по-тясно сътрудничество и побратимяване на града с Пловдив. 

"Имаме много допирни точки и ще поставя темата за обсъждане“, заяви кметът на Пловдив Здравко Димитров. Той пожела на Огняновац приятен престой в България и пълноценна работа.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин получи анонимна бележка и не се сдържа: Къде точно е...
Имунотерапия в КОЦ-Пловдив дава нова надежда при рак на главата и...
Сигнал: Отрязаха дърво в Кючук Париж, но тротоарът остана разбит
Лятото настъпва в Пловдив с жега от 32 градуса
Стотици незаконни постройки има в Пловдив - особено в един район
Жители на Храбрино предупреждават за риск от срутване на улица!


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).