Поздравителен адрес от кмета на Пловдив Иван Тотев по повод 7 април - Световен ден на здравето и професионален празник на работещите в здравеопазването:
Уважаеми госпожи и господа,

приемете моите най-сърдечни поздрави и благопожелания по повод 7 април - Световен ден на здравето и Професионален празник на работещите в здравеопазването. 

На потенциала, мотивацията и знанията на хора като Вас, за които здравеопазването е мисия и призвание, разчита цялото ни общество. 

Убеден съм, че всичко, което сте постигнали дотук е резултат на много труд, всеотдайност и упоритост.

Сигурен съм, че да посветиш живота си на хуманната и високоотговорна кауза да работиш в името на доброто здраве, което помага на хората да живеят пълноценно е нелека задача. 

И вероятно не винаги е оценена по достойнство. Затова използвам днешния ден да Ви благодаря за неуморния труд, компетентността и всеотдайните грижи, които полагате за пациентите си. 

Желая Ви здраве, щастие и много успехи в личен и професионален план! Честит празник!