Пловдивчани отново настояха за връщане старото име на площад "22 септември", предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Искането си 37 живущи в района са отправили със специално писмо до Общински съвет.
"Въпросът е актуален", споделят недоволните в писмото си и подчертават, че унищожението на историята може да бъде както физически акт, така и духовен.
"Забравянето на имена на улици и площади, дошли от век и наложили се в ежедневното общуване, не би трябвало да бъде официална политика", подчертават те.
В своя подкрепа недоволните от "22 септември" припомнят отменено решение за преименуване на ул. "Хемус" в Стария град след изричното желание и протест на живеещите там.
За финал подписалите писмото заявяват, че хранят най-дълбоко уважение към датата 22 септември - независимостта на България и затова предлагат смелото решение на проблема, а именно: "Площадът с безличното име "Централен" да бъде преименуван на "22 септември".






