Европейска Седмица за намаляване на отпадъците отбелязват в "Южен"
С две мероприятия ще бъде отбелязана "Европейската седмица за намаляване на отпадъците" информира кметът на район "Южен" Борислав Инчев.
По съвместна инициатива на Районната администрация и организацията по оползотворяване на отпадъци и опаковки "Булекопак" в рамките на специален урок, третокласниците от училище СОУ "Свети Константин-Кирил Философ" се запознаха с предизвикателствата на разделното събиране.
По време на срещата малчуганите участваха в дискусия и получиха множество еконагради и информационни материали.
Кметът на район Южен ги приветства за любознателността и отговорното отношение към околната среда.
Вторият е проект, с който районната администрация участва във Европейската седмица за намаляване на отпадъците 2015 г., е под мотото "Да намалим отпадъците за да бъдем по близо до природата".
Той е реализиран съвместно със съдействието на ОП "Жилфонд" и ОП "Градини и паркове" в площадката за свободно разхождане на домашните любимци под надлез "Родопи".
На площадката е използвана отпадъчната дървесина от оформените дървета на ул. "Даме Груев", като с тях са създадени 3 зони за игра или обучение на домашните любимци. Използваната отпадъчна дървесина създава уют, както на стопаните, така и на домашните любимци.
Борислав Инчев