Едно от децата, пострадали от падналото дърво в Пловдив, за което ви съобщихме по-рано днес, е със счупен гръбначен стълб в поясната област. Това каза бащата на момичето.
Другото дете е с обездвижени шийни прешлени, а третото момиче е с комоцио. Те преминават прегледи в болницата, съобщава bTV.
Припомняме ви, че в ранния следобед голямо дърво се стовари върху пейки, на които са седели 4 момичета. Съседите веднага са се обадили на 112. Линейката е пристигнала много бързо. Три от децата са били откарани в болница, а четвъртото не е дочакало линейката и само се е прибрало.
Ето какво разказа бащата на едно от най-пострадалите момичета:
"След училище са си взели по една напитка и по един сандвич, седнали са до близкия блок на една пейка да хапнат, и вика: Тате, не усетих, в един момент нещо ме изстреля и се обърнах, и едно дърво беше паднало върху пейката. Тя даже не помни дали я е ударило, но вика – нещо ме изстреля. Плачейки, по телефона ми се обади“.
Според съседи от блока дървото е изсъхнало. Подавали са многократно сигнали, но до този момент то не е било отстранено.
На десетки сигнали за паднали дървета и мазилки са реагирали днес пожарникари и служители на "Паркове и градини" в Пловдив.








Дория
на 20.01.2023 г.
Горките деца!Не мога да си представя какъв шок и ужас са преживели!Дано се оправят бързо! В училище няма къде да закусват,гонени са в голямото междучасие да закусват и обядват навън(независимо от климатичните условия),а в двора на училището няма пейки,маси,беседки обособени за хранене,за това търсят къде да хапнат.Не мога да си обясня защо това не се споменава,общината е виновна за дървото,но и училището,защото принуждава децата да се хранят извън двора !
elma
на 20.01.2023 г.
Представяте ли си, ако вятърът беше със силата на този във Враца, какво щеше да стане? Винаги службите са след дъжд - качулка!
ултрас1926
на 19.01.2023 г.
Реагирали били на десетки сигнали, ама като премина бурята.За две изсъхнали и наклонени дървета от година и половина подавам сигнал цирка е пълен.Първо една година никой не ти разглежда жалбата и не ти отговаря и при повторна жалба получавам писмо че са уведомени кмета и рай-кмета и вече 4-и месеца пак същото.Тази държава само фитила и бум.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!