ЕГ "Пловдив" иска да превърне 2 етажа от общежитието в учебни зали

Автор: Диана Бикова
Коментари (0)
13:39 / 03.02.2020
10174
Общинският съветник Николай Радев, който е директор на ЕГ "Пловдив", дойде в приемната на кмета Здравко Димитров, но не по партийни дела, а във връзка с професионалните му отговорности, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Радев проведе срещата с кметския кабинет, а не както останалите граждани - в заседателната зала.

Още през ноември м.г. директорът на Английската гимназия е внесъл докладна за превръщането на два етажа от общежитието в учебни кабинети. По този начин ще се осигури възможност на учениците за извънкласна дейност след часовете. 

Ако всички процедури минат безпроблемно, няма проблем още втория срок на следващата учебна година ЕГ "Пловдив" да премине на едносменен учебен  процес. 

Николай Радев каза, че за целта ще са необходими около 180-200 000 лева, вкючително и за проектиране. Средствата трябва да бъдат предвидени в бюджета на града.

Обществената поръчка може да се обяви или директно от общината, или, след като се преведе сумата, самата гимназия да организира процедурата. Радев коментира, че за училищното ръководство няма значение кой ще е организаторът, важното е да се случи.

Пълното изявление на директора на ЕГ "Пловдив Николай Радев гледайте в прикаченото видео.

Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (0)

Още по темата (717):
10.12.2024 Заради дни, които се обявяват за неучебни, може да се наложи удължаване на учебната година
25.09.2024 Няколко училища в Пловдивска област вече са с нови директори
18.09.2024 Радва ни от екрана, но е не само красиво лице, а и майка на три деца, които изпрати на училище
17.09.2024 9 училища с нови корпуси от тази учебна година, едно от тях в Пловдивско
16.09.2024 Атанас Кунчев откри учебната година в две училища в "Южен"
16.09.2024 Христо Грудев откри учебната година в Асеновград
Още новини от Новини от Пловдив:
Обвиниха Община Пловдив в тиха корупция
Нови близо 4000 улични лампи в три района на Пловдив
Общинските съветници на Пловдив със заплати 360 лева на час?
Само след два месеца на служба избират нов управител на "Екобус"
Масова и опасна - тази тенденция сред пловдивчани убива
Един килограм пластмаса за една книга безплатно, само днес


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).