Кражба е била извършена от товарен автомобил "Мерцедес" вчера на бул. "Асеновградско шосе" в Пловдив. Сигналът е подаден в Пето РУ от 36-годишния водач на моторното превозно средство. 
Той обяснил, че около 14.30 часа спрял на отбивка за околовръстния път, за да смени спукана гума и когато приключил, близо час по-късно, установил липата на борсета с 2800 лева от незаключеното купе. 
По случая е образувано досъдебно производство срещу неизвестен извършител и работата на разследващите продължава.