"5kmrun" и Фестивал на цветовете за трета поредна година ще ви залеят с цветна еуфория и шарена експлозия от настроение, на 16 юли в парк "Лаута", от 9:00 ч.
The Colour Run стартира за първи път в Щатите през 2012 г., за да насърчи здравословния начин на живот, като призове общността да се включи в "Най-забавното 5 км бягане на планетата"! На това бягане не се засича време и място на участниците, а се следват само две прости правила: на старта заставаш облечен в бяло, а финишираш оцветен! Тук забавлението и купона са пред спорта...
Но, как протича едно цветно бягане?
Самото бягане няма да се различава по нищо от редовните бягания на 5kmrun ! По-различното ще бъде само преди старта:
Заедно 5kmrun и Фестивала на цветовете, ще организират цялото това щуро оцветяване. Боите са напълно безвредни, защото са на хранителна основа от специални зърнени нишестета!






