Читател се оплака, че не са спазени правата му на човек с увреждания

Читател на Plovdiv24.bg се оплака, че не са спазени правата му на човек с увреждания:

"Добър ден! Искам да попитам дали Общината спазва правата на инвалидите относно неплащането на "Синя зона" с инвалиден стикер и наличието на пътен знак "Инвалид". Явно не?!

На 01.07.2015 г. около 18 часа отивах на Гребния канал и на бариерата ми беше любезно обяснено, че "тези стикери вече не важат". Попитах дали паркингът е общински и ми беше отговорен - Да. След като си заплатих таксата от 2 лева за паркинг отидох до Кулата и какво да видя - 2 обозначени места за инвалиди.

Защо ги има тези места след като ще си плащаме?

Относно валидността на въпросния стикер, моят
е издаден Декември 2014 г."

Репортер на сайта се обърна към общинската администрация, откъдето заявиха, че достъпът до паркомясто и до момента се е плащал. Ако някой не е плащал, за това е отговорен човекът на бариерата. А до Кулата има места за хора с увреждания за хората, които влизат да паркират вътре и имат нужда от подобно място. Иначе в "Синя зона" има безплатни места за хора с увреждания.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Спецакция в Пловдив: Маскирани полицаи нахлуха на Възход
Активите на пловдивско общинско предприятие надхвърлиха 87,3 млн....
Темелков проговори, учителката му го затапи
Изграждат нов страхотен парк за отдих в "Северен"
Община Пловдив пусна интерактивна карта, показваща контейнерите з...
Спряха процедурата за спортен имот в Пловдив, връщат парите на ка...


Виж още: