Читател: Платените служебни паркоместа не са 24/7
Трябва да се знае: Платените служебни паркоместа не са 24/7, твърди читател на Plovdiv24.bg:
Обръщам се към Вас с молба да се даде гласност на един зачестил проблем в Пловдив: липсата на места за свободно паркиране в града.
В района, където живея, през последните месеци фирми "изкупиха" голяма част от местата за паркиране, а реално дори нямат търговски обект в сграда. Само фирмена регистрация.
Улиците в квартала бяха безмилостно разчертани с огромни зони за платено паркиране, в които могат да се поместят кола и половина, а отгоре на всичкото платените места са едно след друго по няколко броя.
Този проблем ме накара да се обърна към ОП "Паркиране и репатриране".
В отговор на моята т.н. жалба бях информиран, че приетата дължина за паркомясто е 6,70 м, но също така г-н Деркалестаниан уведомява, че "...паркомясто "Служебен абонамент" е валидно в работно време от 08.30 ч. до 18.30 ч., след което може да се ползва от живущите в квартала".