Броят бездомните кучета и котки

4074
14

Преброяване на бездомните кучета и котки започват от днес екипи на международната фондация "Четири лапи", с която наскоро общината подписа договор.
"Преброяването ще ни помогне да се изясни картинката с безстопанствените животни в града и да направим преценка в каква степен има свръхпопулация. На базата на резултатите до края на годината ще подготвим кастрационна програма и ще проектираме крило за бездомни котки в новия кучкарник, който ще е готов следващата година", коментира главният еколог Христо Минков пред репортер на Plovdiv24.bg.
Единствено чрез добра кастрационна програма според него ще се намали популацията - особено при котките, тъй като при кучетата процесът е овладян и тя е в рамките на нормите. За решаването на проблема с бездомните животни по хуманен начин ще трябва търпение, защото няма да стане за ден-два, та дори и за година-две. Минков предупреди, че умишленото умъртвяване на животни е забранено от закона. 
"Забранено е и отглеждането на животни на улицата, за това също са предвидени санкции. Дори вече има санкционирани граждани от районните еколози. Да се изнесе една купа храна и да се разпилее по улицата или зелената площ не е грижа към животните. Грижата включва отглеждането на кучетата и котките по правилата - да се обезпаразитяват и задължително да се кастрират, за да се намали популацията им", уточни главният еколог.

Виж коментарите (14)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).