Бивш областен управител потресен от цената на свещите

12999
12

Бившият областен управител на Пловдив Ангел Стоев бил неприятно сюрпризиран от цената на църковните свещи в пловдивски храм. Оказало се, че вощениците са удвоили стойността си:

"Тази сутрин отидох до храм "Свети Иван Рилски" и бях потресен, че цената на най-малката /и най-масова/ свещ е 80 стотинки. За информация - преди няколко месеца бе вдигната от 40 на 50 стотинки. Увеличена драстично е цената и на другите свещи.

Това нагло решение на така наречения дядо Николай - предстоятел на Пловдивска епархия, е възмутително и отвращаващо. Нищо не налага такова увеличение на цената на свещите. Това е кражба от джоба на хората, които чрез паленето на свещ почитат Бог и общуват с Него.

За съжаление луксозният живот на част от църковния клир се осигурява чрез грабеж от джоба на миряните. Къде е скромността и смирението, за които говори този клир?"

Църковни служители обясняват, че поскъпването с 50% на свещите е с решение на Светия Синод.

Виж коментарите (12)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдив кандидатства за Европейска столица на спорта
Силен тътен се чу в Пловдив преди минути
Затварят път в Пловдивско, неремонтиран 40 години
Сигналите на пловдивчани промениха пространството пред един блок
По 8 дами се борят за едно място в специалност "Медицина" в МУ Пл...
ВиК предупреждава за намалено водоподаване на 2 юли в част от Пло...


Виж още: