Системата за видеонаблюдение в район "Северен", която беше дарена на община Пловдив от Сдружението за изграждане на безопасна градска среда и превенция на престъпността, се ремонтира и скоро ще бъде присъединена към Центъра за управление на трафика, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
С помощта на специалисти от Общинско предприятие "Организация и контрол на транспорта" системата е пусната в началото на седмицата, съобщи за медията ни директорът на ОКТ Георги Стоилов. Съоръжението има нужда от ремонт и едва след приключването му ще се включи към ЦУТ.
В момента се извършва преглед на камерите, които наблюдават кръстовищата в район "Северен". Те са с висока разделителна способност и позволяват лицево разпознаване и засичане на скоростта.
Интегралната система за видеонаблюдение и контрол на скоростта включва камери, които са монтирани на 15 кръстовища в "Северен". Системата е интегрирана в мониторинговия център на III РПУ на ОД на МВР-Пловдив.








Railway
на 19.11.2022 г.
Още по-големи задръствания ще се образуват. Сега просто всички ще чакаме господин помак да се изнесе бавничко, че да не изгори някой лев отгоре. Градът е пълен с утайки, помаци и селяци, които възпрепятстват нормалното движение и без подкрепа от общината.
Пловдив 1912 БПФК
на 19.11.2022 г.
Така трябва, хиляди камери трябва да се сложат в целия град , това трябва да е приоритет на Пловдив...в квартали , дори в малки улички...Просто това е начина да се намират утайките и да се санкционират и прибират , ако трябва...
Чичо Ичо
на 19.11.2022 г.
В началото като се монтираха камерите имаше ред на кръстовищата но след като се разбра че са монтирани само за красота се започна едно престрояване в лента за ляв завой и движение направо изпреварване от лента за десен завой също направо и т. н.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!