Автор на грабеж в Пловдив бе разкрит от криминалисти на Второ РУ. Сигналът за престъплението бил подаден на 9 януари от 23-годишна чужда гражданка. Младата жена разказала, че около 21 часа в района на автогара на бул. "Христо Ботев" от ръцете й била издърпана дамската чанта. 
При предприетото разследване са събрани доказателства, че посегателството е дело на 33-годишен пловдивчанин, известен на полицията и осъждан. Предстои материалите да бъдат докладвани в прокуратурата.