Ашим Асан и Джамисет Джафер източили милиони от вакъфските имоти?

2374
2

Джамийското настоятелство в Пловдив е ощетено с над 2 милиона лева за последните 5 години в резултат на злоупотреби и престъпна схема за източване на приходите от имотите. Това обявиха районният мюфтия Осман Хилми и адвокат Ангел Дунков, представляващ настоятелството. За злоупотребите те обвиняват бившите председатели на джамийското настоятелство Ашим Асан и Джамисет Джафер.

Ашим Асан в момента е в затвора заради насесен побой над група молещи се в джамията, сред които и настоящият районен мюфтия Осман Хилми. Джамисет Джафер е общински съветник от ДПС.

Според настоящото ръководство на джамийското настоятелство, Джамисет Джафер притежава печат на настоятелството, който не е върнал при освобождаването му от длъжност през ноември 2008 година. Така през 2010 е подписвал и подпечатвал анекси за удължаване на договори за наем със задна дата. В резултат на това 3 триетажни сгради и 7 магазина на главната улица, собственост на настоятелството се преотдават и наемите се събират от фирма, която не внася парите в настоятелството.

Джамисет Джафер държал и виенската сладкарница срещу бившото бинго "Балкан" на главната улица, като договорът бил подписан фиктивно от негов племенник, но и от този имот не влизали пари в касата на настоятелството. Ашим Асан пък държал ключовете за други имоти и не ги предавал на мюфтийството. Наемателите на имотите са уведомени, че трябва да преподпишат договори с джамийското настоятелство като собственици на имотите, защото отношенията с фирмата посредник са нелегитимни. От настоятелството са дали 15-дневен срок за това. Подадена е и жалба до районна прокуратура.

В отговор Джамисет Джафер заяви, че отдавна няма нищо общо нито с виенската сладкарница на главната улица, нито с някой друг имот, и че не е подписвал договори със задна дата. Той каза още, че е предал всичко, включително и печата на настоятелството, когато е напуснал поста на негов председател.

Настоящият общински съветник заяви също, че работата му като такъв сега е единственото му занимание и към момента не развива никаква друга дейност. Джафер се закани, че ако от сегашното ръководство на мюфтийството и на джамийското настоятелство продължават да опетняват името му, той ще ги съди за клевета.



Източник: радио "Пловдив"
Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
Млада шофьорка е блъснала мъж на пешеходна пътека в Пловдив
Неуспял кандидат-кмет на Пловдив, получила едва 307 гласа, вече е...
Кметът се ядоса: Можехме да спрем автобусите до табелите на Пловд...
Гори жилищна кооперация в Пловдив
Водач блъсна човек на пешеходна пътека в Пловдив
Непълнолетно момиче припадна в претъпкана маршрутка в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).