Двама 20-годишни младежи са задържани в ареста за грабежи над малолетни в Пловдив. Разследването стартирало във Второ РУ по сигнали, получени от началото на февруари до 4 март. 
Криминалистите установили идентичния почерк при престъпленията - в следобедните часове на деня, в централната градска част, от три деца били отнети мобилни телефони, след отправени заплахи. 
В резултат на проведените процесуално-следствени действия са събрани данни, че извършители са криминално проявеният и осъждан А.И. /20 г./ и връстникът му Й.К. 
С постановление на районната прокуратура пловдивчаните са задържани за срок до 72 часа. Продължава работата по документиране на престъпната им дейност.