Ангелина Топчиева: Няма да има забавяне на балотажа в Пловдив

4205
2

''На вота на 1 ноември няма да се повтори забавянето при обявяването на резултатите, защото все пак ще се гласува само с две бюлетини, изборът ще бъде между две имена във всяка бюлетина, протоколите ще бъдат по-кратки, броенето ще стане по-бързо. Нека хората да гласуват, без да имат притеснения, че ще се забавят'', заяви секретарят на Община Пловдив Ангелина Топчиева.

По думите й основна причина за забавянето при броенето и обявяването на резултатите на местния вот на 25 октомври в Пловдив е работата на отделните секциионни избирателни комисии (СИК).

Топчиева бе категорична, че на втория тур на местните избори в Пловдив ще има по-добра организация на СИК-овете. Тя призова комисиите да организират работата си така, че да не се образуват опашки отвън, да има яснота как се попълват протоколите, процесът по тяхната работа да бъде разбран от всички членове на секционните комисии.

И на балотажа утре ще се запази същата организация при приемането на протоколите и бюлетините в Международен панаир - Пловдив, уточни Топчиева.



Източник: радио "Фокус" - Пловдив
Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).