Деветима души в Пловдив и областта са били ухапани от кърлеж в последната седмица. Това сочи справка за епидемиологичната обстановка в областта на Регионалната здравна инспекция.
Между 30 юли и 5 август 9 са случаите на ухапани от кърлежи, като четирима от тях са в Пловдив. Седмица по-рано ухапаните са били 6, от които 4 в Пловдив.
За периода е отчетен и един случай на лаймска болест. Това е отчетено и в седмицата между 23-29 юли. И за двата отчетни периода няма нито един случай на марсилска треска.
Специалистите припомнят при ухапване от кърлеж да се потърси веднага лекарска помощ.
9 ухапани от кърлеж за седмица в областта






