5-метров алпийски рог и талантливи музиканти с концерт в Епископската базилика на 9 юни

1496

За четвърта поредна година музикалната платформа PROGRESSIVE ще представя млади музиканти, отдали талант и сърце на музикалното изкуство.

На 9 юни от 18.30 ч. на сцената на забележителната Епископска базилика на Филипопол, публиката в Града под тепетата ще има привилегията да аплодира изключителни солисти, младежки ансамбли и оркестър.

Аркадий Шилклопер - един от най-изтъкнатите изпълнители в световен мащаб на атрактивния близо 5-метров алпийски рог, ще бъде солист и диригент на младите талантливи оркестранти. Сред ансамблите, участващи в Гала концерта, са камерната формация “Слънчеви гласове" с диригент Илиян Тиганев, блестящото дуо Стоимен Пеев (цигулка) - Виктор Мицев (виола), именитият квартет Motus и др.

“Младежка платформа PROGRESSIVE – солисти, таланти, оркестър" е част от Програма Наследство на Пловдив – Европейска столица на културата 2019.

Концертът е с вход свободен, публика ще бъде допускана в Епископската базилика до запълване на допустимия капацитет от седящи места.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин получи анонимна бележка и не се сдържа: Къде точно е...
Имунотерапия в КОЦ-Пловдив дава нова надежда при рак на главата и...
Сигнал: Отрязаха дърво в Кючук Париж, но тротоарът остана разбит
Лятото настъпва в Пловдив с жега от 32 градуса
Стотици незаконни постройки има в Пловдив - особено в един район
Жители на Храбрино предупреждават за риск от срутване на улица!


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).