44 деца приема реконструираната детска градина на бул. "Марица" № 53

7504
2

Две групи от по 22 деца ще приеме реконструираната детска градина на бул. "Марица" № 53, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Градоначалникът Иван Тотев, заместникът му Стефан Стоянов и районният кмет Ральо Ралев присъстваха на официалното откриване на забавачката. 
"Със 72 000 лв. от общинския бюджет помещенията с обща площ от 250 кв.м са напълно ремонтирани, оборудвани и санирани отвън от ОП "Жилфонд". Още 15 000 лв. ще са нужни за оформяне на ограда и за осигуряването на допълнителни детски съоръжения", разказа пред репортер на сайта Ралев.
"Поставихме си 3 реални приоритета: подобряване състоянието на пътищата в Пловдив, проектна готовност на Общината и увеличаване максимално местата в детските градини и ясли. До момента се работи активно по изпълнението и на трите задачи", увери на мястото Тотев. 
Той даде пример, че само с преустройства на съществуващите забавачки за близо 350 000 лв. до края на годината ще бъдат осигурени още 200 свободни места за малчуганите в градините. 

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
Темелков обяви кандидатурата си през крадена от него страница
ПП-ДБ с официално питане до кмета на Пловдив за липсващи 7,4 мили...
Две БМВ-та се треснаха в Пловдив, има полиция
Инициаторът на кампанията "Капачки за бъдеще": Първо ще ви разкаж...
От втори опит: Одобриха транспортен достъп до къща в нивите на "П...
Пловдивски полицаи закопчаха тийнейджъра, ритнал баща на Гребната...


Виж още: