В Пловдив започнаха стачка днес учителите от 20 училища и 16 детски градини, предаде БТА. Това съобщи Тодор Попов - председател на стачния комитет. В училищата "Паисий Хилендарски", "Княз Александър Батенберг", "Захари Стоянов", "Константин Величков" и "Симон Боливар" са се включили над 90 процента от преподавателите. Затворени поради участие на всички педагози в стачката са детските градини "Кремена" и Снежанка". Тодор Попов добави, че в някои училища директорите оказват натиск над учителите, като искат от тях да им предоставят протоколите от събранията за решение за стачката, както и списък с протестиращите. Той даде за пример ОУ "Гео Милев", където не е започнала стачката по тази причина. "Това не е натиск и никой не иска да се заяжда с колегите, които имат право да протестират. Директорите изискват списъка със стачкуващите, за да могат да направят график на учебната програма в тяхно отсъствие. Освен това според закона на тях трябва да им бъде удържана част от заплатата. Затова се изискват тези списъци", заяви директорът на Регионалния инспекторат по образование към МОН Александър Буздрев. В Пловдивска област в ефективната стачка участват 74 училища и 41 детски градини. В някои населени места като в село Куклен например участието на учителите в протеста е 100 процента, като местната детска градина и училището са затворени.
20 училища и 16 детски градини в Пловдив не работят







анонимен
на 13.12.2005 г.
"няма значение",много си злобен.Пиши нещо и за заплатите,имотите и фирмите на депутатите и министрите и за извършената от тях работа,отпуските и мястото за почивки.За тях 350лв. са джобни пари.Ама те е страх и затова пишиш глупости.Или си пенсионер и тези "мили хора" ти хвърлиха 10лв и сега 350 ти се виждат много.
niama znachenie
на 12.12.2005 г.
Kak ne gi e sram uchitelite vzimat po 350 lv. zaplata otdelno prinujdavat uchenicite da vzemat chastni uroci pri tiah da ne govorim che imat 3 meseca otpuska i koi znae kolko oshte dopalnitelni dohodi. Bezsramnici i nenormalnici - po dobre da pretendirat za chasove pri psihiatri zashtoto vsichkite sa izperkali.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!