15 души са в ареста след масовия бой между роми в Пловдив

7092

15 души са в ареста след масовия бой снощи в Пловдив. На четирима от задържаните са повдигнати обвинения за причиняване на лека телесна повреда по хулигански подбуди. На останалите 11 души са съставени актове  за дребно хулиганство. Задържаните са на възраст между 16 и 30 години, съобщи Йордан Рогачев, шефът на МВР-Пловдив.

Разправията е възникнала между няколко момчета от една циганските махали в Пловдив. Точната причина все не е известна, но се предполага, че е заради стара вражда.

"Заради мелето и в целия град от има засилено полицейско присъствие. Обстановката вече е мирна", увери директорът на пловдивската полиция.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).