Още 10 дръвчета подари РИОСВ - Пловдив на ЦДГ "Мирослава" и СОУ "Св. Патриарх Евтимий". Директорът на инспекцията Стефан Шилев заедно с директора на ЦДГ "Мирослава" Радка Гъркова и малчуганите от подготвителната група на детското заведение засадиха фиданка, за която децата обещаха да се грижат.
Сами пожелаха да поливат дръвчето веднага след засаждането и го нарекоха Мирослава - името на детското заведение, в което ще приключат своето обучение през юни.
След това 6-годишните момчета и момичета ще предадат щафетата за опазване на растителните видове на малчуганите от I-ва група. Останалите 5 дървесни вида, дарени от РИОСВ - Пловдив ще бъдат засадени от децата от II и III група.
В двора на СОУ "Патриарх Евтимий" II "в" клас с ръководител Мариела Недялкова помогнаха на доц. Стефан Шилев и на директора на училището Соня Пенчева при засаждане на сребролистна липа.
След това избраха места за отглеждане и за останалите дървесни видове, за които ще продължат да се грижат.
Инициативата продължава на 20 и 21 април в ЦДГ "Люляк", ОУ "Елин Пелин" и Професионалната гимназия по машиностроене под мотото "Дървета за планетата Земя. Нека ги посадим!".






